Джо Байдън представи екипа си за борба с климатичните промени.
Избраният за президент на Съединените щати сравни заплахата за климата с пандемията от COVID-19 и посочи, че няма време за губене. По думите му и в двете области, Америка се нуждае от "единен национален отговор".
Байдън номинира Майкъл Ригън за шеф на Агенцията за опазване на околната среда. Ако бъде одобрен, той ще бъде първият афроамериканец на поста. Подобен е изборът на Джо Байдън за ръководител на Съвета по качеството на политиката в областта на околната среда - номинирана е афроамериканката Бренда Малори. Бившит губернатор на Мичиган Дженифър Гранхолм е предложена за енергиен министър.
Облекчаване на ограничението: Иран ще може да пътува ден по-рано за световното
Сенатът с резолюция срещу Тръмп: Започва евакуация на моряци от Ормузкия проток
Смъртен случай и осем пострадали фенове след мача на Йордания на Мондиал 2026
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив