Полша се провали срещу Молдова и вече не държи съдбата си в свои ръце за Евро 2024

00:58, 16.10.2023
Национални отбори
полша провли молдова вече държи съдбата свои ръце евро 2024

Отборът на Полша не успя да победи Молдова като домакин и завърши наравно 1:1 в квалификационна среща от група "Е" за европейското първенство в Германия догодина.

На Националния стадион във Варшава домакините бяха попарени в 26-ата минута от Йон Николаеску, но все пак стигнаха до равенството чрез Карол Свидерски в началото на втората част.

Футболистите на "Дружина полска" обаче не успяха да осъществят пълен обрат и така загубиха ценни две точки в борбата за място на Евро 2024.

След днешното равенство Роберт Левандовски и компания имат 10 пункта в актива си, но по-неприятното за тях е, че им остава само още един двубой, докато преките им конкуренти имат по два.

В класирането лидер е Албания с 13 точки, следвана от Чехия, която по-рано в неделя надигра минимално Фарьорските о-ви, с 11. Трети са поляците с 10, следвани от Молдова с 9, като момчетата на Сергей Клешенко също са още в играта за място на еврофиналите.

От гледна точка на Полша това означава, че тима има нужда от изразителен успех срещу чехите през ноември и да се надява след това, че момчетата на Ярослав Шилави ще сбъркат в домакинството си на Молдова. В същото време обаче молдовците също не трябва да печелят и двата си мача, ако "Дружина полска" иска да се класира на Евро 2024.

Ветровито и хладно време в началото на седмицата, от сряда затопляне
Южна Африка попари надеждите на Франция за титла на домашното световно първенство по ръгби