Президентът Румен Радев ще се срещне утре с ДПС в рамките на консултациите преди да връчи проучвателния мандат за съставяне на правителство.
Това е третата среща, а остават още четири преди да се завърти процедурата за формирането на кабинет.
Може да проследите срещата на живо по БНТ1 и на bntnews.bg от 13.00 часа.
Перспективата за съставяне на правителство изглежда неясна. Днес председателят на парламента Вежди Рашидов заяви, че се надява разумът да надделее, защото иначе всичко ще бъде за света на българския народ.
"Съдбата на хората не е шега. Аз никога не съм си позволявал този лукс на гърба на хората да се забавлявам и не е забавление, затова дълбоко разчитам на разума на всички вътре, за да може наистина да има работещо правителство с работещ парламент, защото касае съдбата на хората, а това зависи, знаете добре, от закони, от бюджети, от политици, от политиката, която водим", каза Рашидов.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube