ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Путин предупреди Запада за риск от международен конфликт

Чете се за: 01:15 мин.
По света
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Руският лидер Владимир Путин съобщи, че силите на страната му и Беларус започват подготовка за учения с тактически ядрени оръжия.

В реч за традиционния военен парад за Деня на победата 9 май, той приветства руските войски, които се сражават в Украйна и предупреди Запада за риск от международен конфликт.

"Русия ще направи всичко за да не допусне глобален конфликт. В същото време няма да позволим на никого да ни заплашва. Нашите стратегически сили са в постоянна бойна готовност", заяви Путин.

Снимки: БТА

На Червения площад днес преминаха 9000 военни, 75 единици бойна техника, но само един танк Т-34. Показани бяха междуконтинентални ракети "Ярс". На парада за победата над нацистка Германия не присъстваха западни държавници. Сред гостите бяха лидерите на Беларус, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан, Куба, Лаос и Гвинея-Бисау.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?