Реал Мадрид излъга Интер в самия край

реал
23:49, 15.09.2021

Отборът на Реал Мадрид победи с минималното 1:0 Интер в мач от груповата фаза на Шампионската лига.

Развръзката на двубоя, очакван с голямо нетърпение от част от феновете на този турнир, дойде в самия край на срещата. Единственото попадение беше дело на Родриго минута преди да изтече редовното време.

Двубоят се игра на „Сан Сиро“ в Милано, като домакините категорично създадоха повечето и по-добрите положения, но това не доведе до така желаните три точки.

Тактиката на старши треньора на Реал Мадрид Карло Анчелоти беше предимно дефанзивна, особено видима през първото полувреме. За сметка на това Интер на няколко пъти беше много близо до попадението.

Трите точки, които заминават за Мадрид, бяха спечелени в 89-ата минута на срещата. Едуардо Камавинга с едно докосване намери Родриго, който изпрати топката в левия ъгъл на вратата на Самир Ханданович за 1:0.

В другия мач от Група D Шериф Тираспол победи с 2:0 Шахтьор Донецк. Тимът от Молдова оглави класирането, изпреварвайки на този етап Реал Мадрид, който също е с 3 точки.