Роберт Левандовски изравни рекорд на Хайнкес и вкара в 11-и пореден домакински мач, спечелен срещу Шалке 04 (ВИДЕО)

02:43, 12.02.2018
Чете се за: 00:50 мин.
роберт левандовски изравни рекорд хайнкес вкара пореден домакински мач спечелен шалке видео

Байерн се наложи с 2:1 над Шалке'04 и отново има 18 точки преднина в Бундеслигата, въпреки че мениджърът Юп Хайнкес беше повален от вирус и не седна на пейката. Баварците имат 56 точки, а на 2-а позиция е Ред Бул Лайпциг с 38 след петъчната рутинна победа с 2:0 над Аугсбург.

Полският нападател Роберт Левандовски откри резултата и изравни рекорд на Бундеслигата, след като вкарва във всеки от първите 11 домакински мача. По ирония, Левандовски се изравни с треньора си Юп

Хайнкес, който има същата поредица от сезон 1972/1973, когато е играл за легендарния тим на Борусия (Мьонхенгладбах). Левандовски има шанса да подобри този рекорд, тъй като на 24-и февруари на Алианц Арена гостува неубедителния тим на Херта (Берлин).

Атака отляво още в 6-ата минута мина през Левандовски, който продължи за Мюлер и се включи напред. Томас Мюлер изстреля мощен снаряд, който затрудни максимално вратаря Ралф Фарман. Той все пак отби топката, но притичалия полски таран я вкара без проблем в мрежата.

В 29-ата минута Франко ди Санто изравни, след като гостите от Гелзенкирхен направиха добра атака по дясното крило, завършила с центриране на Леон Горецка. Томас Мюлер отново изведе баварците напред в

36-ата минута. Ариен Робен проби по дясното крило и подаде на Мюлер, който взе топката и от малък ъгъл я прати за втори път в мрежата на Фарман.

Шалке'04 е на 6-о място с 34 точки и само една победа в последните пет мача.

Още Футбол

Силата на братството задържа Атлетик Билбао в битката за място в Шампионската лига
09:48, 04.05.2024
Монпелие изпревари Тулуза в класирането на Лига 1 след победа с 2:1 като гост
08:51, 04.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.