Русия разби Кипър с 5 гола за едно полувреме

Русия
21:40, 11.11.2021

Русия победи Кипър с 6:0 в мач световните квалификации за Мондиал 2022 в Катар. Александър Ерохин изпъкна сред възпитаниците на Валери Карпин с 2 попадения. Фьодор Смолов, Андрей Мостовой, Алекс Сутормин и Антон Заболотний също записаха имената си сред голмайсторите.

Домакините наложиха натиск на стадион “Газпром Арена” и откриха резултата още в 4-ата минута. Александър Ерохин даде преднина на тима си с удар от непосредствена близост на празна врата.

В първата минута след почивката гол на Фьодор Смолов бе отменен поради засада. Последваха 2 попадения в рамките на 2 минути. Фьодор Смолов се озова сам срещу вратаря след добър пробив и удвои преднината. В следващата атака Андрей Мостовой направи резултата 3:0 с удар в долния десен ъгъл на противниковата врата.

Атаките на Сборная не спираха и се стигна до нов гол. Алекс Сутормин бе точен с глава за 4:0.

Антон Заболотний се разписа след индивидуална изява, а 5 минути преди края на сблъсъка Александър Ерохин оформи крайния резултат 6:0.

Русия заема лидерската позиция в група Н с актив от 27 точки. Кипър е последен само с 5 пункта.

Останалите мачове с начален час 19:00 часа:

Грузия - Швеция 2:0

Армения - Северна Македония 0:5

Азербайджан - Люксембург 1:3

Ясен Петров за БНТ: Оцеляхме, но видях вихрушка