Почти двойно ще плащат собствениците на леки автомобили
Годишните технически прегледи за автомобили с нови цени.
Експерти отчитат, че почти двойно ще плащат собствениците на леки автомобили.
Ако до този момент сме плащали между 45 и 60 лева, то сега цените достигат до 90 лв.
Фирмите, които извършват годишни технически прегледи, обясняват поскъпването с вдигането на заплатите на служителите си.
В техническия пункт, който посетихме, цената за годишен технически преглед е увеличена от началото на годината. Така таксата от 50 лв за 2023 е нараснала с 10 лв и е станала 60.
"Минималната заплата се повиши в началото на годината, а това допринася за повишаване на цените на услугата. Цените варират според пазара. Има малка разлика в цените в столицата и в провинцията - в порядъка на 5 - 10 лева", заяви в "Денят започва" Тодор Желев, експерт ГТП.
За онези, които ги плащат обаче, причината за поскъпването не е най-важното.
"Това е поредното нещо, което поскъпва. Това не е услуга, която може да си избереш дали да я платиш или не, а в случая си в безизходица", казва Андрей, шофьор.
"Всичко се вдига. И граждански е много непосилно за един човек да се оправя. Всичко поскъпва, а заплатите си седят на минималното. Всяко едно поскъпване е важно и трудно се оправяме с бюджетите", споделя и Тончо.
Разлика в цените за годишни технически прегледи в различните региони на страната няма.
Филмът "Война на истина": Кой управлява информацията и държи монопола над истината?
От балкона в София до НАСА: Българката, сбъднала мечтата си да покори звездите
Мотористи, облечени като Дядо Коледа, преминаха по столични булеварди (ГАЛЕРИЯ)
Алпинисти, облечени като коледни герои, зарадваха децата в онкохематологията на ИСУЛ
"Нова година - нова валута": Опитът на Португалия и Австрия по пътя към еврото
Откриха над 400 кг тютюн за наргиле без бандерол в складове под наем (СНИМКИ)
Българин почина в САЩ: Мъжът е бил в център за задържане на имигранти в Мичиган