Съдът в Благоевград проведе разпоредително заседание по делото за жестокото убийство на двете деца от Сандански, извършено от майка им Кристина Дунчева.
В първите минути на заседанието на подсъдимата Дунчева ѝ прилоша, затова беше прекъснато. След преглед от медицински екип стана ясно, че тя е в добро общо състояние и няма причини делото да не може да продължи.
В съда стана ясно, че от прокуратурата настояват за мярката "задържане под стража" в сливенския затвор.
След експертизата: Майката, убила двете си деца в Сандански, е вменяема
Защитата на Дунчева пожела тя отново да бъде върната в психиатричното отделение на ловешкия затвор заради недоброто ѝ здравословно състояние. Самата Дунчева сподели пред съдийския състав, че от дълго време пие успокоителни и не се чувства добре.
В началото на миналата година Кристина Дунчева спечели дело за домашно насилие срещу Георги Трайков, тогава съдът реши той да заплати глоба от 1000 лева и издаде ограничителна заповед.
Следващото заседание е насрочено за 11 март.
Вижте още в прякото включване на Станислава Николова

Случаят "Петрохан": Продължава издирването на собственика Ивайло Калушев
Задържаха и освободиха след часове гинеколога, от чийто кабинет се появиха записи в порно сайтове
Частна фондация финансирала дейността на издирвания от полицията Ивайло Калушев