Сърбия отмени извънредното положение, обявено на 15 март заради COVID-19.
Вечерният час за гражданите също се премахва. Промяната беше одобрена от парламента.
Според правителството страната е изпълнила условието заразените да са под 5% сред всички, подложени на тестове.
В Сърбия остава задължително носенето на маски и ръкавици в обществения транспорт, както и спазването на дистанция в ресторанти и кафенета.
Учениците продължават да учат дистанционно.
Сърбия регистрира близо 10 хиляди случая на COVID-19, а починалите до момента са над 200 души.
Смъртен случай и осем пострадали фенове след мача на Йордания на Мондиал 2026
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?