Сърбия с нова победа на световното по волейбол за жени

световните шампионки сърбия дадоха гейм германия оглавиха групата българия световното волейбол
10:42, 06.10.2022

Волейболистките на Сърбия продължават без загуба на световното първенство в Полша и Нидерландия. Водените от италианския треньор Даниеле Сентарели сръбкини надиграха Доминиканската република с 3:0 (26:24, 25:20, 25:17) в мач от втората групова фаза на шампионата, игран в Лодз (Полша).

Световните шампионки вече имат 7 победи от 7 мача и са начело във временното класиране в група F. На второ място е отборът на Турция с 6 успеха и 1 поражение Туркините надиграха Канада с 3:0 (25:22, 26:24, 28:26).

Домакините от Полша постигнаха ценна победа над олимпийския шампион САЩ с 3:0 (25:23, 25:20, 25:18) и излязоха на четвърто място в подреждането с баланс 4-3, подобно на петия и шестия, съответно Канада и Тайланд. Четвъртата позиция е за американките, които допуснаха втора загуба, а имат и пет победи. Волейболистките на Доминиканската република и Германия към момента заемат седмо и осмо място в група F с по три победи и четири загуби.

В другата група Е начело е европейският шампион Италия с 6 успеха от 7 срещи. В Ротердам, италианките надделяха над Япония след обрат с 3:1 (20:25, 25:20, 25:14, 25:15). Китай нямаше проблеми с Пуерто Рико и записа победа с 3:0 (25:15, 25:19, 25:21), като заема второ място във временното класиране с 5 успеха от 6 изиграни мача. В топ 4 са още съставите на Белгия и Япония с актив 5-2.