Сърбия срази Литва и стана първият полуфиналист на световното първенство по баскетбол

13:49, 05.09.2023
Чете се за: 02:30 мин.
сърбия срази литва стана първият финалист световното първенство баскетбол

Отборът на Сърбия стана първият полуфиналист на световното първенство по баскетбол, след като в изцяло европейски сблъсък срази тима на Литва с 87:68.

"Плавите" изнесоха много силен двубой в залата в Манила, Филипините и заслужено се поздрави с крайния успех, за да осигури място сред най-добрите четири на Мондиала, който се провежда още в Япония и Индонезия.

В същото време литовците, които в края на втората групова фаза надиграха селекцията на САЩ, днес започнаха добре и дори в откриващата четвърт съумяха да поведат с 6 точки при 18:12, но още до края на първите 10 минути изпуснаха инициативата, а впоследствие бяха тотално надиграни от селекцията на Светислав Пешич.

Сърбите поеха водачеството в самото начало на втората четвърт при 26:25 и оттам нататък единствено увеличаваха преднината си, която в един момент от заключителните 10 минути достигна 25 пункта при 82:57.

Най-резултатен за победителите стана баскетболистът на Атланта Хоукс Богдан Богданович, който реализира 21 точки, а 17 добави Филип Петрушев.

От другата страна за Литва Тадас Седекеркис вкара 14 пункта, а с 13 завърши гардът на Барселона Рокас Якубайтис.

Така, Сърбия стана първият полуфиналист в турнира и утре ще очаква разбере своя съперник, който ще бъде определен в двубоя между Германия и Латвия в сряда (6 септември) от 11:45 часа българско време. Литовците пък очакват загубилия в този дуел, тъй като ще спорят с него в мач за разпределение на местата между 5-о и 8-о.

Царево обяви бедствено положение, хората са призовани да останат по високите етажи
Водещи медицински специалисти осигуриха на онкоболни пациенти билети за "Мача на надеждата"