Саша Илич: Надявам се, че ще елиминираме Сейнт Патрикс

саша илич надявам елиминираме сейнт патрикс
08:44, 09.08.2022
Чете се за: 02:45 мин.

Старши треньорът на ЦСКА Саша Илич е убеден, че тимът на Сейнт Патрикс може да бъде отстранен от неговия състав. „Червените“ гостуват в четвъртък в реванша от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. ЦСКА загуби с 0:1 първата среща в София.

„Загубата от Сейнт Патрикс беше много тежка за нас, но хубавото е, че имаме възможност да се поправим още в четвъртък. Надявам се, че ще ги елиминираме“, сподели Саша Илич.

Той уточни, че последната седмица е била от голямо значение за подготовката на тима, в това число и за възстановяването на някои от играчите му. ЦСКА отложи мача си от първенството, който трябваше да се играе през изминалия уикенд.

„Всяко нещо, което правим, го решаваме заедно, целият треньорски щаб с медицинския екип и кондиционния треньор. Така че заедно взехме решение, че ни е нужна една седмица работа само с отбора, за да можем да се подготвим възможно най-добре за реванша в четвъртък“, уточни треньорът.

„Имаме много голяма класа от показаното миналия четвъртък и имаме потенциал да елиминираме Сейт Патрикс. Трябва да играем по различен начин. Сейнт Патрикс се защитава страхотно и въпреки че имахме 8 корнера, нямахме нито един точен удар след корнер. Искам ЦСКА да има разпознаваем стил на игра“, уточни Илич.

Треньорът разкри, че за него е важно да дава шанс на млади играчи. „За мен обаче по-важно е, дали играчът може да донесе качество в играта ни. Със сигурност и занапред ще давам шанс, но те трябва да го заслужат.“

Саша Илич беше категоричен, че само от отбора зависи дали ще продължат напред в Европа. Той е убеден, че това може да се случи и Сейнт Патрикс да бъде отстранен.

Гостуването на "червените" в Дъблин е от 21.45 часа.

Кевин Пенев: Ще се опитам да направя финали на прескок и на земя на европейското в Римини
13:35, 19.04.2024
Чете се за: 01:35 мин.
България попадна в първа група на европейското по волейбол за жени под 18 години и ще играе в Ираклион
13:24, 19.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Юлиан Нагелсман остава начело на Германия до Мондиал 2026
13:00, 19.04.2024
България ще участва с пълни отбори на европейското първенство по спортна гимнастика в Римини
12:52, 19.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Как Емилиано Мартинес получи два жълти картона и все пак класира Астън Вила за полуфиналите в Лигата на конференциите
12:28, 19.04.2024
Чете се за: 03:00 мин.
Спортни новини 19.04.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 19.04.2024
Фернандо Каранга поднови тренировки с ЦСКА, Фаетон се завръща в групата за мача с Арда
12:10, 19.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Александър Георгиев стана вратарят с най-много победи в рамките на редовния сезон в НХЛ
11:57, 19.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Радослав Росенов и Рами Киуан дават старт на българското участие на европейското по бокс в петък
11:50, 19.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.