Северна Ирландия оглави групата на България

Отборът на Майкъл О'Нийл надигра Люксембург.

Даниел Балард Национален отбор по футбол на Северна Ирландия
00:43, 06.09.2024

Република Северна Ирландия победи с 2:0 Люксембург като домакин в мач от мач от група С3 на футболния турнир Лига на нациите, с което отборът на Майкъл О'Нийл оглави класирането след първите мачове.

Северноирландците си осигуриха трите точки в Белфаст още в началото на първото полувреме. Централният защитник Патрик Макнеър откри резултата едва в 11-ата минута на срещата, а неговият партньор в отбраната на домакините Конър Брадли, играещ за английския Ливърпул, се разписа пет минути по-късно за 2:0.

Люксембург не успя да върне попадение до края на мача и така стартира новия сезон със загуба.

За Люксембург по едно полувреме играха бивш и настоящ играч на ЦСКА. Енес Махмутович, който напусна "червените" това лято и подписа с нидерландския НАК Бреда, бе сменен на полувремето и неговото място зае новопривлеченият от ЦСКА ляв бек Мика Пинто.

В другия двубой България и Беларус завършиха наравно 0:0.

Радослав Кирилов пред БНТ: Рано или късно резултатите ще дойдат