Смесеният отбор на Сърбия триумфира на 10 метра стрелба с въздушен пистолет на Игрите в Париж

Западната ни съседка победи южната ни - Турция с 16:14.

Смесен отбор на Сърбия по стрелба
12:11, 30.07.2024

Смесеният тим на Сърбия спечели драматично олимпийската титла в дисциплината 10 метра стрелба с въздушен пистолет след победа във финала над Турция с 16:14. Зорана Арунович и Дамир Микец донесоха първото олимпийско злато за западната ни съседка в Париж, като показаха по-точен мерник и по-здрави нерви от турците Севал Илайда Тархан и Юсуф Дикеч.

Финалът премина през много обрати, като Сърбия поведе с 2:0, южните ни съседи обърнаха до 8:2, изравниха се при 14:14, но "плавите" спечелиха последната 14-та серия с 20.1, докато опитният турчин Дикеч трепна и стреля само за 9,1, което донесе титлата на съперниците им.

Тимът на западните ни съседи е завършил на четвърто място на Олимпийските игри в Токио преди три години.

Това е първи олимпийски медал в стрелбата за Турция, като тимът остана втори и на световното първенство преди година. Южната ни съседка достигна до финала като победител в квалификациите.

В спора за трето място тимът на Индия спечели бронзовия медал с победа над Република Корея с 16:10.