Специализанти по гинекология, очни болести и др. станаха доброволци в COVID отделението на Пета градска болница в София. В сутрешния блок на БНТ "Денят започва" директорът на болницата д-р Борил Петров заяви, че те дават дежурства по 24 часа, от началото на функционирането на COVID отделението в болницата.
Разкритите 30 легла са запълнени, коментира д-р Петров. Той каза, че плановете се правят месец за месец, а умората сред персонала е много.
Какво мотивира специализантите да се включат в борбата с COVID-19 - вижте във видеото.
Гледайте още теми от "Денят започва"
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Нови студентски протести организират в Сърбия с призив за предсрочни парламентарни избори