Стефани и Габриела Стоеви са на полуфинал на двойки на международния турнир по бадминтон в София

Снимка:
14:35, 05.10.2024
Чете се за: 02:35 мин.

Водачките в основната схема Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за полуфиналите на двойки жени на международния турнир по бадминтон в София, които се провежда в зала "Европа".

Сестрите, които са пети от Олимпийските игри в Париж 2024, победиха лесно Елифнур Демир и Зейнеп Бере Оджаоглу (Турция) с 21:6, 21:8 за 22 минути. Следващите им съпернички ще бъдат Аня Джордан и Ким Матович (Словения).

На полуфиналите ще играят още две български дуета - номер 2 Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова.

Иванова и Павлова победиха Десислава Каркадакова и Рая Пашова с 21:18, 21:6 за 23 минути, а Чепишева и Попиванова елиминираха Чара Михаел и Йоанна Писи (Кипър) с 15:21, 21:17, 21:15 за 46 минути.

Стефани Стоева продължава напред и на единично жени след успех на четвъртфиналите над номер 1 в схемата Христомира Поповска с 21:10, 21:12 за 24 минути. В спор за място на финала по-късно днес тя ще играе срещу Бюшра Юнлю (Турция).

Полуфиналистка е и номер 3 Гергана Павлова, която спечели срещу Чара Михаел (Кипър) с 21:9, 21:16 за 27 минути. Следващата й съперничка ще бъде втората поставена Рейчъл Сугдън (Шотландия).

При мъжете Димитър Янакиев си гарантира медал, след като на четвъртфиналите елиминира номер 5 Енрико Барони (Италия) в драматичен двубой с 20:22, 21:15, 24:22 за 70 минути. По-късно той ще играе срещу испанеца Алваро Васкес.

Иван Русев отпадна на четвъртфиналите на единично след поражение от Емре Лале (Турция) с 16:21, 4:21 за 29 минути.

На двойки мъже водачите в схемата Иван Русев и Илиян Стойнов достигнаха до полуфиналите след успех над Андреас Роксвааг и Йонас Йостасел (Норвегия) с 21:18, 21:16 за 38 минути. Следващите им съперници ще бъдат италианците Матео Масети и Давид Салют.

При смесените дуети Пейо Бойчинов и Таня Иванова загубиха на четвъртфиналите от поляците Михал Соволевски и Йоана Подедворни с 21:18, 11:21, 18:21 за 38 минути.

Полуфиналните срещи ще започнат в 16:00 часа.

В надпреварата участват около 200 състезатели от близо 30 държави.

Александър Зверев се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Шанхай
18:07, 05.10.2024
Българският национален отбор по ръгби започна кампанията със загуба от Турция
17:42, 05.10.2024
ЦСКА постигна втора победа на волейболния турнир „Борис Гюдеров“ в Перник
17:16, 05.10.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Тракия спечели два златни медала на финалите при жените на държавното първенство по художествена гимнастика за ансамбли
17:13, 05.10.2024
Бившият треньор на ЦСКА-София Саша Илич беше освободен от руския Пари (Нижни Новгород)
16:57, 05.10.2024
Чете се за: 00:47 мин.
Боян Йорданов спечели Суперкупата на Кипър с отбора на Пафиакос
16:50, 05.10.2024
Ливърпул записа минимална победа над Кристъл Палас в откриващия кръга мач във Висшата лига
16:44, 05.10.2024
Министър Георги Глушков откри фестивала „Щастливи за ръка“
16:27, 05.10.2024
Гледайте Стойка Кръстева в предаването "Зала на славата" от 17:30 ч. по БНТ 3
16:15, 05.10.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Новак Джокович продължава към третия кръг на тенис турнира от сериите Мастърс 1000 в Шанхай
15:36, 05.10.2024
Коко Гоф и Каролина Мухова ще спорят за титлата на тенис турнира в Пекин
15:32, 05.10.2024
Чете се за: 02:07 мин.
Виктория Томова ще играе с американката Ашлин Крюгер в първия кръг турнира в Ухан
15:28, 05.10.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Монтана и ЦСКА започнаха с победи на волейболния турнир "Борис Гюдеров" в Перник