Стефани Стоева преодоля квалификациите на сингъл на турнира по бадминтон в София

В петък започват мачовете от основната схема с участието на всички национали.

стефани стоева гергана павлова една друга любляна
Снимка:
21:06, 03.10.2024

Стефани Стоева преодоля квалификациите на единично жени на международния турнир по бадминтон в София, който започна днес в зала "Европа".

Националката спечели срещу сънародничката си Теодора Павлова с 21:5, 21:9 за 19 минути. В първия кръг на основната схема утре нейна съперничка ще бъде германката Мелине Цайзиг.

Стефани Стоева и нейната сестра Габриела Стоева, пети от Олимпийските игри в Париж 2024, са поставени под №1 на двойки жени и ще започнат директно от четвъртфиналите.

Лили Радева също премина пресявките. Водачка в схемата при жените е Христомира Поповска, а №3 Гергана Павлова.

На смесени двойки Цветомир Стоянов и Таня Петкова преодоляха квалификациите след една победа, а при мъжете Пейо Бойчинов загуби в последния кръг от №4 Расмус Андерсон (Финландия) с 21:16, 19;21, 11:21 за 39 минути.

В петък започват мачовете от основната схема с участието на всички национали, сред които Стефани Стоева, Христомира Поповска, Гергана Павлова, Михаела Чепишева, Таня Иванова, Димитър Янакиев, Иван Русев, Илиян Стойнов и други.