Стефанос Циципас продължава към осминафиналите в Мадрид

08:03, 02.05.2023
Чете се за: 01:42 мин.
Стефанос Циципас

Стефанос Циципас победи Себастиан Баес със 7:5, 3:6, 6:3 в мач от 1/16-финалите на на тенис турнира от сериите Мастърс в Мадрид.

Световният №5 от Гърция допусна пробив и изоставаше с 3:5 гейма в първия сет, но осъществи обрат, за да спечели първата част. Аржентинецът проби своя съперник още с първата си възможност във втория сет, което бе достатъчно да изравни резултата.

В заключителния трети сет равенството се запази до 3:3, след което 24-годишният Циципас спечели подаване на противника си и затвърди пробива си, за да се поздрави с успеха с втория си мачбол след 2 часа и 14 минути игра.

Гъркът спечели 22-рата си победа за сезона. Циципас се класира за тази фаза от надпреварата за 4-и път. В осминафиналите той ще се изправи срещу Бернабе Сапата Мирайес, който отстрани Роман Сафиулин с 6:3, 3:6, 6:3.

В друг мач от надпреварата Даниил Медведев се наложи над Александър Шевченко.