ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Тиаго Мота: Позволихме прекалено много на ПСВ

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:00 мин.
Спорт

Треньорът на Ювентус защити играчите си след отпадането от Европа.

Тиаго Мота Ювентус
Снимка: БТА
Слушай новината

Старши треньорът на Ювентус Тиаго Мота остана разочарован от отпадането на тима от Шампионската лига. В сряда „бианконерите“ отстъпиха с 1:3 след продължения на ПСВ в Айндховен и не успяха да намерят място на осминафиналите в Шампионската лига.

„Затруднявахме се през второто полувреме, но пък изравнихме в толкова важен момент и не успяхме да задържим този резултат“, каза Тиаго Мота пред телевизия Скай Италия.

„Първото полувреме беше под наш контрол, макар те да натискаха по-здраво, но пък ние ударихме греда. Знаехме, че ПСВ Айндховен е качествен отбор, който те притиска и атакува, но позволихме това прекалено много. Не можем да сме доволни от това, че допуснахме два гола в редовното време и по начина, по който стана. Особено да оставим Бакайоко да овладее топката в нашето поле. Трябва да се справяме много по-добре, ако искаме да сме на ниво за Шампионската лига", заяви още специалистът.

Тиаго Мота защитава решенията си както за титулярите, така и за промените.

„Не вярвам, че съм закъснял с промените. Преди първия гол исках да дам малко повече енергия на отбора, но след това изравнихме и това беше момент, в който трябваше да успокоим нещата, да запазим баланса. Вярвам, че направих промените си в правилния момент“, добави Тиаго Мота.

Ювентус стана третият италиански отбор, който отпадна в плейофите на Шампионската лига, след като във вторник с турнира се сбогуваха също Милан и Аталанта.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?