Искрено се надявам да отидем на предсрочни избори. Този парламент е и морално, и емоционално, и професионално мъртъв. В този смисъл всякакви комбинации, опции и проби с втория или с третия мандат са излишни, трябва да отидем на избори, българският избирател да пренареди тежестта на политическите партии, да прецени кои заслужават доверие и кои не и след това да се търсят някакви други форми на управление, различни от това, което гледахме 9 месеца, заяви в студиото на “Още от деня” председателят на ПГ на “Има такъв народ” Тошко Йорданов.
По думите му, ПП-ДБ са лицемери и няма как да предложат нещо конструктивно. Подчерта, че се надява да не ставаме свидетели на още едноседмично самоунижение от тяхна страна, изразяващо се в молби към Бойко Борисов и ГЕРБ да ги подкрепят, за да съставят правителство с втория мандат.
Йорданов посочи, че мнението на ИТН е изборите да са две в едно, като предположи, че вероятно избирателната активност ще е по-висока. Освен това ще бъдат спестени пари от провеждането на два избора, а и организирането на два вота е много по-тежко.
“Това според нас е по-правилното. Вече какво ще реши президентът Радев - той трябва да си носи отговорността за решенията”, допълни Йорданов.
По думите му градивното, постигнато от “Има такъв народ” е премахването на спецсъда и спецпрокуратурата и това е нещо директно, което реално влияе върху съдебната реформа.
“Ако някой нещо е направил в съдебната реформа, това е “Има такъв народ” и това е безспорен факт”, подчерта председателят на ПГ на ИТН.
Вижте целия разговор във видеото
Министър Илин Димитров: България е на последно място в ЕС по ръст на чуждестранни туристи според Евростат
Константин Проданов: В сайт ще се проверява справедливата цена на 20 стоки от първа необходимост
Иван Шишков: За един месец разкрихме проблеми за стотици милиони и започнахме ключови инфраструктурни проекти
МВР удари "Калашниците": КПП-та в Ботунец, обиски и арести в цяла София (ОБЗОР)
Путин и Тръмп са разговаряли по телефона, американски пратеници скоро ще са в Москва
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)