Тракия спечели два златни медала на финалите при жените на държавното първенство по художествена гимнастика за ансамбли

Пловдивските гимнастички станаха първи и в многобоя.

Тракия Пловдив художествена гимнастика
Снимка: Българска федерация по художествена гимнастика/Анна Недкова
17:13, 05.10.2024

Отборът на Тракия Пловдив спечели два златни медала на финалите при жените на държавното първенство по художествена гимнастика за ансамбли, категория "Елит", което завърши днес в зала "София" в столицата.

Пловдивските гимнастички, които вчера станаха първи и в многобоя, днес взеха титлите на пет обръча с оценка 33.050 точки и на три ленти/две топки с 30.450 точки.

На второ място на пет обръча е тимът на Илиана с 32.975 точки, който стана трети на ленти и топки с 26.300 точки. Левски-Триадица взе бронз на обръчи с 32.950 и сребро на ленти и топки с 27.550 точки.

При девойките старша възраст две златни отличия завоюваха грациите на клуб Илиана - на пет обръча с 31.300 точки и на пет чифта бухалки с 30.075 точки.

Теа Денс стана шампион при девойки младша възраст на пет обръча с 28.300 точки, а Левски 2 триумфира на пет ленти с 24.725 точки.

При 11-годишните на първо място на съчетание без уред е Тракия 2 (Пловдив) с 25.750 точки, а на пет топки златото взеха гимнастичките на Илиана 2 с 24.225 точки.

Главен съдия на състезанието е генералният секретар на Техническия комитет към Европейската гимнастика Християна Тодорова с помощник за "А" категория е Камелия Игнатова, а за "Елит" категория - Ирина Чернева. Домакин съвместно с БФХГ е СК Илиана.