Протестиращите блокираха ключови кръстовища в столицата
Транспортните работници от КТ "Подкрепа" и КНСБ излязоха на протест в София. Мотото на недоволството е "Достоен труд – достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!".
Заради протеста са блокирани три ключови кръстовища – на Орлов мост, площад "Македония" и това на булевардите "Драган Цанков" и "Евлоги и Христо Георгиеви". В протеста участват работниците от общинските транспортни дружества – "Столичен автотранспорт", Центъра за градска мобилност, "Столичен електротранспорт" и "Метрополитен".
Основното искане на всички работници е увеличение на основните заплати с твърда и еднаква сума за всички служители в сектора.
Те са категорично несъгласни с предложеното от Столичната община увеличение на заплатите от 100 лева.
Недоволството ще приключи с шествие към Министерството на финансите и Столичната община. Очаква се протест да има и в Русе, и във Варна.
Вижте повече в преките включвания на Борислава Алексова и Теодора Георгиева
Снимки: БТА

Заради ремонти временно е променено движението по АМ „Тракия“ в областите Стара Загора и Сливен
Един човек е тежко пострадал, още четирима са ранени след катастрофа на пътя Русе - Шумен
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Прокуратурата във Варна разследва шест досъдебни производства по казуса "Баба Алино"
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия