Трети ден продължава пожарът над кв. "Средна кула" в Русе. От вчера огънят се е преместил към боровата гора, която е на площ от около 150 декара и 40% от нея вече е унищожена. Пострадали хора няма.

Пожарникарите са били на мястото цяла нощ. Огънят е овладян, но действията им са били силно затруднени заради пресечения и трудно достъпен терен, на доста места и непроходим, както и заради дълбокия слой от натрупаната суха листна маса, борови иглички и кори от дърветата и вятъра.
На вече опожарените площи обаче екипът ни видя, че има остатъци от боклуци – стъклени бутилки, мебели, строителни материали. Хора, които живеят в района, коментираха, че местността често се ползва за сметище и това би могло да е причина за възпламеняването на огъня.

В гасенето участват и доброволци от формированието към Община Русе. В момента на място има 4 екипа на пожарната, които наблюдават района и гасят възникващите междувременно локални пожари. За сега огнищата са ограничени и няма опасност за живеещите в квартала.
Жена загина при пожар в Първомай - близките се съмняват, че палежът е умишлен
Отравяне с антифриз е най-вероятната причина за смъртта на лешоядите в Котленско
Европейската прокуратура призна Теодора Георгиева за виновна, иска уволнението й
Подготовката за изборите: Премиерът Андрей Гюров се среща с новите областни управители
Бъдещето на Украйна: Делегация от Киев се среща с пратениците от САЩ