ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Докато властват горещниците температурите ще се покачват още, рискът от пожари е екстремален

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:37 мин.
У нас
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Следващите дни у нас ще властват горещниците - това са най-топлите дни през годината. Те от своя страна повишават риска от възникването и разрастването на вече съществуващи пожари. Какви температурни стойности ни очакват?

"Продължава горещото време, като и днес и в близките два дни, температурите ще бъдат с още поне градус-два по-високи и вече не само в Сандански, но в повече райони от страната се очакват стойности над 40 градуса, като отново обръщам внимание на факта, че в градовете, които неслучайно се наричат острови на топлина, заради сградите и асфалта, както и на пряка слънчева светлина, усещането ще бъде за още по-горещо от действителното време", коментира Христина Балинска.

С продължаващото горещо и безвалежно време, в почти цялата страна рискът от възникване на пожари е много висок и екстремален, областите в оранжево и червено на картата, при който възникналите огнища са трудни за овладяване. Обстановката се усложнява и от вятъра. И днес ще остане ветровито, особено в източната половина от страната.

Относително захлаждане предстои в края на седмицата, което ще дойде с валежи, гръмотевични бури и локални градушки. С очакваните валежи в петък и събота ще намалее рискът от пожари.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?