Учени от медицинския факултет на университета в Питсбърг, ръководени от българин, са изолирали най-малката до момента биологична молекула, която напълно и специфично блокира COVID-19.
Резултатите от техния труд излязоха в едно от най-авторитетните научни списания CELL, което публикува само обективни и значими за науката данни.
Антитялото е минало през много изпитания, които доказват неговата ефективност и безвредност, предстои да се направят изпитания и върху хора.
В основата на този значим труд стои българинът проф. Димитър Димитров.
Повече подробности очаквайте от самия него - утре вечер в рубриката "След новините".
Престижна европейска научна награда за учен от института INSAIT на проф. Мартин Вечев
Археолози откриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в Хераклея Синтика
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив