Уест Хем обърна Аз Алкмаар в първия полуфинал в Лигата на конференциите

уест хем
23:40, 11.05.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Отборът на Уест Хем постигна обрат от 0:1 до 2:1 срещу Аз Алкмаар в първия двубой от полуфиналите в Лигата на конференциите.

Холандският тим откри резултата на „Лондон Стейдиъм“ в 41-ата минута чрез Тижани Райдерс, който получи топката в половината на домакините и стреля по диагонал малко зад дъгата на наказателното поле, като топката тупна коварно пред стража Алфонс Ареола и влетя в долния десен ъгъл на вратата.

„Чуковете“ възстановиха равенството в 65-ата минута от дузпа отсъдена за нарушения на вратаря на АЗ – Матю Райън, срещу Джаръд Боуен. Зад топката застана Саид Бенрама, който прати топката в десния ъгъл на вратата за 1:1.

Уест Хем направи пълен обрат четвърт час преди края на редовното време. Деклан Райс центрира в наказателното поле на АЗ Алкмаар, където Наиф Агер стреля с глава, топката бе изчистена от голлинията, но при добавката Микаел Антонио даде преднина на „чуковете“.

Реваншът е след седмица в четвъртък, 18 май, от 22.00 часа на стадион „АФАС“ в Алкмар.