Уругвай победи минимално Израел и се класира за финала на световното по футбол за младежи в Аржентина (ВИДЕО)

22:22, 08.06.2023 (обновена)
Чете се за: 01:42 мин.
уругвай победи минимално израел класира финала световното футбол младежи аржентина

Отборът на Уругвай е първият финалист на световното първенство по футбол за младежи до 20 години, което се провежда в Аржентина. Това стана факт, след като „урусите“ постигнаха минимална победа с 1:0 над селекцията на Израел в двубой от полуфиналите на надпреварата.

Единственото попадение на стадион „Диего Армандо Марадона“ в Ла Плата бе отбелязано в 61-ата минута, когато Алан Матуро отне топката в половината на израелтяните, напредна към наказателното поле и стреля по диагонал от границата на пеналтерията, стражът Томер Зарфати докосна топката, тя се отби в левия страничен стълб и се върна назад към границата на вратарското поле, където връхлитащият Андерсон Дуарте с върха на пръстите си прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата.

По този начин Уругвай се класира за трети път на финал на световни първенства за младежи до 20 години, като „урусите“ ще спорят за световната титла с победителя от другия полуфинал, противопоставящ селекциите на Италия и Република Кореа.

Двубоят започва в 23:50 часа българско време и ще бъде излъчен пряко в ефира на БНТ 3!

Ига Швьонтек победи Беатрис Адад Мая в Париж и ще играе за четвърта титла от Големия шлем