Три семейства от Несебър си казаха отново "да" след 25 години брак. В Деня на Свети Валентин и Трифон Зарезан двойките подновиха брачните си клетви в Ритуалната зала в Старото кметство на морския град и отпразнуваха своите сребърни сватби и дългогодишния си съвместен живот. “Сребърната сватба” се организира от Община Несебър за трета поредна година.
Топлина от нежност и взаимна подкрепа. Така Георги и Далия пазят силата на любовта си вече 25 години. История за един брак, устоял на предизвикателствата на времето, събирайки двама души в едно цяло.
Далина Богоева: “Той е целият ми живот! Всичко!”
Георги Богоев: “Цял живот ми трепва със съпругата ми и не съм го губил това.”
Двамата сключват брак през месец май 1999 г. Споменът за него се връща в съзнанието им като сбъдната приказка. И отново се вричат във вярност.
Далина Богоева: “Никога не съм била на друго мнение, защото го обичам и е всеотдаен.”
Георги Богоев: “Ако някой каже, че в някоя къща не пуши комина, няма да му повярвам. Винаги има нещо, с което да се подразниш, или нещо, което на теб не ти харесва, но винаги трябва да се правят компромиси. Иначе 25 години няма да сме заедно!”
Днес Далина и Георги нямаха кумове, защото свидетели на брачните им клетви, станаха трите им деца - 9-годишните близнаци и 16-годишния им син.
Георги, 16 г.: "Дълго го чаках. Наистина исках да се сбъдне най-накрая и успях да ги видя как правят сватба и съм много щастлив. Днешното поколение трудно се срещат такива връзки, които остават по-дълго и много мечтая за такава жена като мама особено.”
В сградата на старото кметство в Несебър отново си обещаха любов още две семейства – Маринови и Бабеви. Те бяха посрещнати с питка и мед за по-сладък съвместен живот. И трите двойки без колебание си казаха заветното “да”.
Костадин Маринов: “Винаги съм готов - след 25, след 35. С тази жена винаги ще кажа “да” и пет пъти да ме питат, и 110. Това е жената, която съм си избрал и тя ще бъде до края!”
БНТ: Заслужава ли да му кажете отново “да” след 25 години?
Афродита Маринова: “Определено твърдо “да”!
Атина, майка: “Много се радвам, че доживях този момент. Много са стабилни и двамата и много здраво са стъпили на земята.”
Кметът на Несебър Николай Димитров подари на двойките плакет от общината за спомен от тяхната "сребърна сватба":
“Семейството е най-важно в днешни дни. От семейството тръгва всичко - възпитанието на децата, възпитанието на всички тези поколения. А училищата и общината само могат да допълват тази дейност.”
Горчивите целувки на младоженците продължиха и с наздравици с шампанско. След приключване на ритуала младоженците бяха изпратени от Ритуалната зала с менче, за да им върви по вода. А трите двойки обещаха да спазват обетите за вярност и да вървят заедно по пътя на любовта. Ръка за ръка, както досега. А през последната година стотици двойки от България и света избират Несебър за сключване на брак. Българин на 71 години и българка на 69 са най-възрастната двойка, врекла се във вярност през миналата година.
Репортаж: Елеана Цанова, Никола Генчев
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
Ватиканът започва първата реставрация на Лоджията на Рафаело от 500 години насам
Австралийски учени определиха възрастта на най-стария астероиден кратер на Земята
Въздушна линейка транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия" след тежката катастрофа, отнела живота на трима души
След мощните трусове във Венецуела: Десетки жертви и стотици ранени, обявено е извънредно положение