При 100% обработени протоколи
ГЕРБ – СДС отново са водеща политическа сила за област Добрич. Това сочат резултатите при 100% обработени протоколи от Секционните избирателни комисии.Коалиция „ГЕРБ – СДС” печели 29.46% от вота на избирателите в Добричко. За тях са гласували 15 487 души.
Втори са „Възраждане” с 15.42 на сто от гласовете. 8 104 гласоподаватели са дали вота си за тях. На трета позиция са „БСП – Обединена левица” с 10.19% или 5 358 поддръжници. С 30 души по-малко „ДПС – Ново начало” печели вота на 10.14% от избирателите в областта. Коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България” е на пета позиция с 8.59 на сто или 4 513 избиратели, а след тях с 7.2% се нарежда „Алианс за права и свободи” с 3 783 гласа. С 6.44 на сто от вота ПП „Има такъв народ” е на седмо място, следвана от ПП ”МЕЧ” с 4.69% и ПП „Величие” с 4.65% от гласовете. 1 397 души са гласували с „не подкрепям никого”.
Противоконституционно ли е предложението на президента за референдум за еврото?
"Информационно обслужване" установи несъответствия във върнатите протоколи от изборите
Прокуратурата във Варна разследва пет досъдебни производства по казуса "Баба Алино"
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия