Ефективността на ваксинацията срещу COVID-19 намалява с течение на времето, предупредиха американските власти, като разрешиха поставянето на трета доза за всички американци от 20 септември, започвайки осем месеца след като човек е бил напълно ваксиниран.
"Наличните данни показват много ясно, че защитата срещу коронавирусна инфекция започва да намалява с течение на времето след първоначалните дози ваксинация и във връзка с доминирането на Делта-варианта започваме да виждаме доказателства за намалена защита срещу леко и умерено заболяване", заявиха в изявление висшите здравни служители на страната.
"Ние заключаваме, че ще е необходима ваксинация с трета доза, за да се увеличи максимално защитата, предизвикана от ваксината, както и, за да се удължи нейната трайност", допълват американските власти.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Срещата Тръмп - Рюте: Успяха ли да намалят напрежението преди срещата в Анкара?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"