В симитлийското село Полето кацна първият щъркел за тази година. Местните веднага са познали мъжкия, който повече от 10 години идва тук по-рано, за да подготви гнездото.
Щъркелът, предвестник на пролетта, е пристигнал в понеделник малко след 15.00 часа. Тази година той е подранил с близо три седмици, а хората в селото вярват, че пристигането му вещае идването и на по-добри дни. Някои от местните се шегуват, че тази година няма нужда да си слагат мартеници.
Автор: Антония Сукалинска
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец