07:59, 19.08.2022
Чете се за: 02:05 мин.
ванеса георгиева спори бронза световното първенство борба девойки
Снимка: БФБ, Start-Photo

Ванеса Георгиева ще спори за бронза на Световното първенство по борба за девойки в София, зала „Арена Армеец“.

В категория до 72 кг българката стартира с успех срещу германката Дженифър Рослер с 8:3, а на четвъртфиналите претърпя поражение от Анастасия Панасович (Казахстан) – 3:7. Съперничката й обаче стигна финал и така нашата националка продължава днес за бронза, където нейна съперничка ще бъде японката Сумире Никура.

По-късно през деня Назифе Таир (53) ще излезе в репешажите с американката Кати Гомез.

Другите ни представителки днес отпаднаха – Мима Танева (62) и Виктория Кожухарова (65).

Японките постигнаха пълна доминация в първите финали на Световното. Азиатките станаха шампионки и в петте категории, като дадоха само една точка.

В днешните финали японките ще имат шанс да увеличат актива си, след като класираха три свои представителки – в категориите 57, 62 и 65 кг.

В петък започват юношите в класическия стил. България ще бъде с четирима представители.

Паоло Милко (55) излиза срещу Емле Мутлу (Турция), Мартин Емилов (63) ще спори с японеца Чиезо Маруяма, Мартин Димитров (77) ще има за съперник бразилеца Жилерме Порто, а Иван Манов (87) ще излезе срещу Донхун Юн (Република Корея).

Двубоите стартират от 11.00 часа, входът за зрителите е свободен.

Чете се за: 01:42 мин.
България с бронз на СК по спортна гимнастика в Унгария и с още 4 медала от МТ в Румъния
19:25, 02.10.2022 (обновена)
Чете се за: 02:15 мин.
Рафаел Матос и Давид Вега Ернандес спечелиха надпреварата на двойки на Sofia Open 2022
19:21, 02.10.2022
Чете се за: 02:30 мин.
България завърши с четири медала на Балканиадата по джудо за младежи и девойки до 21 години
19:17, 02.10.2022