Весела Лечева поздрави Едмонд Назарян

11:59, 14.09.2022
едмонд назарян спечели титлата европейското борба юноши рим
Снимка: БФ Борба

Министърът на младежта и спорта Весела Лечева поздрави Едмонд Назарян, който спечели сребърен медал на Световното първенство по борба в Белград, Сърбия. 20-годишният ни състезател достигна до финала в категория до 60 кг, но загуби от двукратния световен вицешампион Жолман Шаршенбеков (Киргизстан) с 2:11.

Отличието е трето за Назарян тази година, след титлата на Европейското първенство при 20-годишните и среброто на Европейското първенство за мъже.

„Достигането до финал в конкуренцията на доказали се през годините състезатели е поредното доказателство за постоянство, усърдие в тренировъчния процес и голям талант. Във Ваше лице България има спортист от най-висока класа, който тепърва ще разкрива потенциала си на най-големите спортни форуми. Вие сте само на 20 години, бъдещето е пред Вас и Ви пожелавам да надминете успехите на своя баща – олимпийския шампион Армен Назарян“, пише Весела Лечева в поздравителния адрес.

Благоя Милевски: Ние бяхме коректни, не можеш да контролираш феновете по трибуните
00:40, 27.09.2022
Чете се за: 01:42 мин.
Кирил Десподов и Валентин Антов: Цяла България може да бъде щастлива от тази победа
Чете се за: 01:47 мин.
България удари 10 от Северна Македония и зае второто място в групата си в Лигата на нациите
Чете се за: 01:25 мин.
Левски обяви, че приходите от кампанията "Левски е вечен" са достигнали почти 7 милиона лева
20:23, 26.09.2022
Чете се за: 01:40 мин.
Страхотен Александър Лазаров с първа победа в основната схема на Sofia Open
19:47, 26.09.2022
Чете се за: 02:25 мин.
Борбена България отстъпи на Сърбия във втория си мач на Световното първенство по волейбол за жени
19:26, 26.09.2022