Виктория Пилзен се измъкна с дузпи срещу ТНС и ще играе с ЦСКА

12:06, 13.08.2021
Чете се за: 02:10 мин.
виктория пилзен измъкна дузпи тнс играе цска

Чешкият Виктория Пилзен ще бъде съперникът на българския ЦСКА София в плейофната фаза на турнира Лига на конференциите.

Това стана факт, след като "червено-сините" елиминираха уелския ТНС след изпълнение на дузпи.

В първата среща Виктория изненадващо загуби с 2:4, а снощния двубой също не започна добре за чешкия състав, който се оказа изоставащ в резултата на своя "Досан Арена" след само четири минути игра.

Преднината на ТНС се задържа до края на първата част и изглеждаше, че уелсците ще продължат напред.

Съставът от Пилзен обаче не се предаде и направи страхотно завръщане, тон за което даде Павел Буха с гол в 56-та минута. Томаш Чори отбеляза за 2:1 в 85-ата минута, а гол на Жан-Давид Багел в добавеното време на мача, прати сблъсъка в продължения.

В следващите 30 минути резултатът остана непроменен и така всичко трябваше да се реши след изпълнение на дузпи.

При 11-метровите удари чехите бяха безгрешни, докато за ТНС пропуски направиха Крис Марио и Лео Смит, което се оказа фатално.

Така, Виктория Пилзен продължава към плейофите на Лигата на конференциите, където им предстоят два двубоя ЦСКА София. Първият мач на "Досан Арена" ше бъде на 19 август, а реваншът в София седмица по-късно.

В исторически план това ще бъде втория път, в който чешкия състав се изправя срещу български противник. През сезон 2016/17 "червено-сините" бяха елиминирани от Лудогорец на прага на групите на Шампионската лига.