Вингегоор спечели Тур дьо Франс в предпоследния етап на надпреварата

вингегоор спечели тур дьо франс предпоследния етап надпреварата
от БНТ , Източник: БГНЕС
19:14, 23.07.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Датчанинът Йонас Вингегоор на практика спечели Тур дьо Франс 2022, след като опази преднината си на върха на генералното класиране пред основния си преследвач Тадей Погачар и след края на предпоследния 20-и етап на надпреварата.

40-километровото бягане по часовник между Лакапел-Маривал и Рокамадур бе спечелено от белгиеца Вут ван Аерт, а Вингегор избегна сериозни проблеми, въпреки че бе близо до падане.

В крайна сметка датчанинът продължава да има аванс от повече от три минути и половина пред Погачар, победител от предишните две издания на Тура, като за Вингегор остава единствено утре да премине триумфално по емблематичния парижки булевард Шанз-Елизе, преди официално да стане шампион на най-престижната колоездачна обиколка в света.

Успехът за тима на "Джъмбо-Висма" тази година е пълен, тъй като съотборникът на Вингегор - Ван Аерт, ще спечели класирането по точки.

БСП ще решава до вторник как да действа с третия мандат (ОБЗОР)
България с двама представители в спортната гимнастика на Олимпийския младежки летен фестивал