Владимир Илиев 16-и в преследването на световното по биатлон, злато за Йоханес Бьо

Снимка: БОК
от БНТ , Източник: БГНЕС
17:43, 12.02.2023
Чете се за: 02:12 мин.

Най-добрият български биатлонист Владимир Илиев завърши на 16-та позиция в преследването на 12.5 километра от Световното първенство по биатлон в Оберхоф (Германия). 35-годишният състезател спечели четири позиции спрямо своя резултат от вчерашния спринт.

Илиев допусна общо три грешки. Така той постигна второто си най-добро класиране в преследване на Световни първенства след шестото място в Контиолахти 2015.

Титлата в днес спечели норвежецът Йоханес Тингнес Бьо след тотална доминация по трасето. Той стартира с аванс от 15 секунди пред своя по-голям брат Тарей и след безгрешна стрелба напълно очаквано спечели златния медал.

Сребърното отличие бе спечелено от втория от друг норвежец - Стурла Холм Легрейд, който също като Бьо свали всичките си 20 мишени. Така той успя да изпревари Тарей Бьо, който бе безгрешен от легнал, но допусна по две грешки във всяка от стрелбите от прав. Тарей Бьо завърши в подножието на подиума днес, след като загуби финалния спринт срещу шведа Себастиан Самуелсон, който завъртя две наказателни обиколки на последната стрелба.

Програмата на Световното първенство по биатлон в Оберхоф продължава във вторник с мъжкия индивидуален старт на 20 километра, който ще стартира в 15:30 часа българско време. Точно 24 часа след това ще се проведе и женската индивидуална дисциплина на 15 километра.