Владимир Илиев с първи точки за Световната купа по биатлон през сезона

16:15, 28.11.2021
владимир илиев първи точки световната купа биатлон сезона

Най-добрият български биатлонист през последните няколко сезона Владимир Илиев спечели първите си точки в генералното класиране за Световната купа през сезон 2021/22, след като завърши 34-и в спринта на 10 км в шведския зимен център Йостерсунд.

По този начин състезателят от Троян си осигури и 7 точки за генералното класиране в битката за Кристалния глобус.

Спортист №1 на България за 2019 година допусна една грешка при стрелбата си от легнал и в крайна сметка финишира на 1:36.9 минути от победителя Себастиан Самуелсон от Швеция.

За 24-годишния швед повали и десетте мишени, за да стигне до втората си победа за Световната купа и първа в спринтовата дисциплина. На финала той изпревари норвежците Ветля Шястад Кристиансен и Йоханес Тингес Бьо, които същи бяха безгрешни на огневия рубеж.

Освен Илиев, в състезанието се включиха още трима българи, като Благой Тодев завърши 57-ми с една грешка, Антон Синапов е 85-и с две грешки, а със 7 от 10 повалени мишени Димитър Герджиков остана 103-и.

За биатлонистите ни предстоят няколко дни почивка преди следващия старт за Световната купа. Той отново ще бъде в дисциплината спринт на 10 км в Йостерсунд.

Бащата на Джокович: По всяка вероятност Ноле няма да играе в Австралия
Ивайло Иванов: Можем да бъдем конкурентни на част от отборите