16:38, 07.01.2022
Чете се за: 01:12 мин.
владимир илиев завърши спринта оберхоф
Снимка: БФ Биатлон

Българският биатлонист Владимир Илиев завърши на 32-ра позиция в първия старт за календарната 2022 година в Световната купа по биатлон - спринт на 10 км в германския зимен център Оберхоф.

Илиев допусна общо три грешки в стрелбата си, с което остана на над минута и половина от победителя в състезанието Александър Логинов, който повали девет от десетте мишени на огневия рубеж.

По този начин Владимир си заслужи и 9 точки в генералното класиране за Световната купа и ще получи правото да стартира в неделното преследване на 12,5 километра.

Останалите трима българи, които взеха участие в спринта пък останаха извън първите 60 и така няма да участват в преследването. Димитър Герджиков е 70-и с две грешки, а Благой Тодев и Антон Синапов са съответно 81-ви и 85-и с по четири пропуска.

Утре в Оберхоф предстоят първите за сезона стартове в традиционната и единичната смесени щафети.