Владимир Кличко, брат на кмета на Киев, управлява лично танк "Леопард 2".
Украйна получи четири такива машини от Полша в деня на първата годишнина от началото на руската инвазия.
Не е ясно дали бившият световен шампион по бокс в тежка категория управлява една от тях, отбелязва Ройтерс. Мястото на полигона не се посочва.
Германия обяви, че ще достави допълнително четири танка "Леопард" към вече обещаните 14. Канада удвои до осем такива машини ангажимента си към Киев.
Швеция обеща на Украйна "десетина" танка от тази модификация, както и системи за противовъздушна отбрана.
"Преди година не съм си и помислял, че ще управлявам тази котка. Година на война в Украйна, година на страдание. И година, в която силата на волята ни стана по-голяма от всякога. Силна колкото този танк. Благодаря, Германия. Благодаря на свободния свят за всичко, което правите за нас украинците. Слава на Украйна, Слава на героите", заяви Владимир Кличко, брат на кмета на Киев.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
След ударите по енергийната система на Украйна – в много райони все още няма ток
Тошко Йорданов: От ИТН никога не сме твърдели, че "сме оженени за някоя власт"
Атанас Пеканов: Следващият служебен кабинет ще е по новите правила и на президента няма да му е лесно