волейболните дея спорт монтана също играят европа
Снимка: CEV
13:25, 16.11.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Отборът на Дея спорт (Бургас) гледа смело към 1/8-финалите на третия по сила европейски турнир - Купата на претендентите. Бургазлии победиха швейцарския Лозана с 3:1 гейма преди седмица у дома, а сега се надяват да сломят съперника и в Швейцария. Волейболистите на Венцислав Симеонов се нуждаят от спечелването на два гейма, за да продължат напред в турнира.

Георги Братоев и съотборниците му гостуват тази вечер от 20:00 ч. на Лозана.

Също днес бронзовите медалисти на България от Монтана излизат в 18.00 ч. срещу гръцкия гранд ПАОК (Солун) в зала “Младост” в Монтана в среща-реванш от 1/16-финалите в турнира за Купата на претендентите.

Състезателите на Даниел Пеев загубиха с 0:3 гейма в първия мач в Гърция. При победа с 3:0 или 3:1 гейма за Монтана, ще се играе “златен гейм".