Волейболните национали до 21 години загубиха от Иран в последния си двубой от приятелския турнир в София

13:02, 03.07.2023
Чете се за: 02:25 мин.
Снимка: БФ Волейбол

Българският национален отбор по волейбол за младежи до 21 години допусна поражения от състава на Иран в последната си среща от приятелския турнир, който се провежда в зала "Левски София" и е част от подготовката на младите "лъвчета" за участието им на световното първенство в Бахрейн, което започва след няколко дни.

Селекцията, водена от италианеца Андреа Буратини, отстъпи на иранците с 2:3 (25:17, 20:25, 22:25, 18:25, 13:15) гейма.

Така, двата тима поделиха първото място в крайното класиране с актив от по две победи, тъй като вчера "персите" не успяха да довършат двубоя си срещу Бразилия, тъй като срещата бе прекратена при 1:1 гейма заради контузия на техен състезател.

Мачът тази сутрин в зала "Левски София" започна по-добре за българския тим, който спечели категорично първата част с 25:17. Във втората обаче нашите момчета показаха колебания в играта си и позволиха на иранците да изравнят резултата след 25:20 в тяхна полза.

Гостите стигнаха и до пълен обрат, след като измъкнаха третия гейм благодарение на силна серия на сервис в самия край, но въпреки това "лъвчетата" не се предадоха и вкараха срещата в тайбрек след 25:18 в четвъртия гейм.

В решителната част волейболистите на Иран поведоха още в самото начало с 8:3 точки и въпреки че българите намалиха пасива си само на точка "персите" реализираха втория си мачбол, за да сложат точка на спора след 15:13.

Сега за българските национали предстои да се отправят към Манама, Бахрейн за участието си на Мондиала до 21 години, който стартира на 7 юни (петък). Момчетата на Андреа Буратини са в група "С" с тимовете на Полша, Канада и Индия.

Чистотата на Черно море: Потенциалните замърсители остават по крайбрежието на Украйна
160 деца се включват в лагера по изкуствата и спора, организиран от Столична община район "Студентски"