ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Йоханес Кюн спечели спринта в Хохфилцен, българите извън първите 60

Чете се за: 01:17 мин.
Спорт
йоханес кюн спечели спринта хохфилцен българите извън първите
Слушай новината

Германецът Йоханес Кюн спечели спринта на 10 км от Световната купа по биатлон в австрийския зимен център Хохфилцен.

За 30-годишния Кюн това е първа победа в кариерата му за Световната купа, като той повали 9 от 10 мишени, за да изпревари на финала с 14.3 секунди шведа Мартин Понсилуома. Трети на почетната стълбичка се качи белорусинът Антон Смолски, който завърши без грешка в стрелбата.

На старт в Хохфилцен застанаха и четирима българи, но всички се наредиха извън топ 60 и така няма да стартират в утрешното преследване на 12.5 км.

Най-добре от нашите сънародници се представи Благой Тодев, който финишира 65-ти с една грешка. Антон Синапов е 67-ми с два пропуска, докато Владимир Илиев остана 83-ти с едва пет повалени мишени. Димитър Герджиков завърши 93-ти след две грешки на огневия рубеж.

За българите все пак предстои още един старт в Хохфилцен в неделя в мъжката щафета 4 по 7.5 км.

Последвайте нашата общност "Спорт по БНТ" във Viber!

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?