Йордан Морехон осигури седми финал за България на Купа "Странджа" 2024

Снимка: startphoto.bg
от БНТ , Източник: БФ Бокс
19:34, 10.02.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Натурализираният кубинец Йордан Морехон сложи перфектния завършек за България в предпоследния ден от юбилейното 75-о издание на боксовия турнир Купа "Странджа", класирайки се за финала при най-тежките в категория над 92 кг.

В полуфиналната си битка Морехон надигра с лекота Васил Ткачук от Украйна, след като имаше видимо превъзходство в хода на цялата среща и спечели с 5:0 съдийски гласа.

По този начин в утрешния ден боксовият ни национал ще спори за титлата с Жахонгир Зокиров от Узбекистан).

Така, във финалния ден надпреварата България ще има общо седмина представители, които ще се борят за златните медали в отделните категории - Станимира Петрова (54 кг) и Светлана Каменова (57 кг) при жените, както и Ясен Радев (54 кг), Радослав Росенов (63.5 кг), Уилиам Чолов (75 кг), Кристиян Николов (80 кг) и Йордан Морехон (+92 кг). Решителните битки в зала "София" стартират в 14:00 часа.

Припомняме ви още, че в рамките на днешния ден своите полуфинални мачове загубиха Златислава Чуканова (50 кг) и Аслъхан Мехмедова (60 кг) и така двете останаха с бронзови отличия от тазгодишното издание на Купа "Странджа".

Дея спорт и Монтана записаха успехи на старта на 16-ия кръг в НВЛ
Георг Георгиев: Има и вариант Мария Габриел да си остане външен министър и да не се случи ротацията