Лекари, медицински сестри и служители в Многопрофилната болница “Св. Анна” във Варна протестираха, защото не са получили заплатите си в пълен размер. Причината – неразплатена надлимитна дейност към здравното заведение от страна на Здравната каса за миналата година.

Лекарите заявиха, че в отделенията липсват и консумативи. Болницата осигурява спешната медицинска помощ за града и трябва да разполага денонощно с лекари от всяка специалност. А ниското заплащане води до отлив на специалисти, заявиха протестиращите.
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"