Премиерът на Република Северна Македония Зоран Заев получи писмо от новоизбрания президент на САЩ Джо Байдън, в което му благодари за поздравленията от страна на Заев за изборната победа на Байдън за президент на САЩ, съобщиха от правителствената пресслужба в Скопие.
Джо Байдън от свое име и от името на вицепрезидента Камала Харис благодари за поздравленията и каза, че встъпва в длъжност на фона на изключително сериозни глобални предизвикателства - от коронавируса до климатичните промени - които надхвърлят националните граници и за които е необходимо международно сътрудничество, се казва в изявление на правителството.
В писмото новоизбраният президент на САЩ, Байдън пише, че очаква интензивно сътрудничество между него и премиера на Северна Македония по тези и други въпроси, представляващи интерес и за двете страни, и за двата народа.
Гърция отпуска между 300 и 500 евро на месец за работещи родители за детегледач
Заради таен код с мидени черупки: Бившият директор на ФБР Джеймс Коми е обвинен в заплаха за живота на Тръмп
Началото на края на ОПЕК? Ирак няма да напуска организацията след решението на Обединените арабски емирства
Крал Чарлз III: Партньорството между Лондон и Вашингтон е по-важно от всякога
Министър Иван Христанов разпореди закриване на веригата "Магазини за хората"
Премиерът Гюров за Магазините за хората: Празни рафтове, сметки на червено и източване на средства
Прокурорската колегия на ВСС не образува дисциплинарно производство срещу Сарафов