Сериозни промени в цялостната здравна система поискаха представители на лекарското съсловие в сутрешния блок "Денят започва".
Проф. Борис Богов, председател на БЛС в Александровска болница: - Не може да лекуваме по клинична пътека. Това е абсурд. Непрекъснато в старанието си да изпълнява една или друга клинична пътека, за да може да бъде оценена от Здравната каса се допускат грешки.
Нарушенията на касата и на болниците са в рамките на статистическата грешка, смята заместник-кметът по здравеопазването в столицата. Бюджетът на Здравната каса трябва да се актуализира, категорични са медиците. Според тях обаче това е кризисно и временно решение.
Ген. Стоян Тонев, зам.-кмет на София по здравеопазването: - То решава проблема до края на годината, то не отстранява причините и също и последствията, които съществуват.
Проф. Борис Богов, председател на БЛС в Александровска болница: - Мисля, че държавата трябва много добре да направи своя анализ за това дали 300 милиона биха запълнили някакъв дефицит до края на годината, според мен е повече от 500 милиона, или следващото правителство трябва да направи генерална промяна.
Според медиците в здравната система съществува и един парадокс - държавата издава наредби, които противоречат на финансирането в здравеопазването.
Ген. Стоян Тонев, зам.-кмет на София по здравеопазването: - Това че всички дългове към фирмите трябва да бъдат плащани между 45-тия и 60-ия ден, но държавата бави плащанията с 3 месеца.
Ако реформата не се случи, всяка година ще има дефицити и то още в средата, категорични са лекарите.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?