Сребърен медал за ансамбъла на България на световното първенство по художествена гимнастика. Българките спечелиха отличие в многобоя, след като изиграха много добре двете си съчетания и получиха оценка 36.950. Шампион е отборът на Русия, а бронзът е за Япония. Това е първо отличие от голям шампионат за подмладения състав на ансамбъла. Утре българките ще се борят за още две отличия на първенството в Пезаро, Италия. Шампионатът на уредите е от 15 часа и ще бъде излъчван по БНТ 1.
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"