От Националното сдружение на общопрактикуващите лекари имат сериозни забележки по предложенията за реформа в здравеопазването. Това стана ясно след срещата на лидера на БСП Корнелия Нинова с представители на организацията. Левицата провежда серия от срещи със съсловни организации преди окончателното изготвяне на мотивите за вот на недоверие към правителството на тема здравеопазване.
Здравеопазването е в изключително тежко състояние. Двата модела, предложени от здравното министерство, няма да доведат до сериозна реформа в системата. Това мнение споделят както от БСП, така и от сдружението на общопрактикуващите лекари.
д-р Любомир Киров - председател на Националното сдружение на общопрактикуващите лекари в България Тези,които и в момента си плащаме осигуровките,да плащаме още повече. Втори въпрос. Има една задължителна здравноосигурителна вноска,която и до момента не може да бъде събрана, искат да се въведе втора допълнителна и тя задължителна. Е, от една не могат да се съберат средства, камо ли от втората.
Като подчерта, че от сдружението предпочитат да са на една ръка разстояние от политиците, д-р Любомир Киров обяви, че са готови да се срещнат с всяка партия, която търси откровено мнение за проблемите в здравеопазването.
д-р Любомир Киров - председател на Националното сдружение на общопрактикуващите лекари в България Един лекар класик Шарко е казал:"Слушайте внимателно пациента си и той в повечето случаи сам ще ви каже диагнозата". Това трябва да правят политиците, трябва да слушат хората, трябва да слушат експерти.
Корнелия Нинова обясни, че целта на БСП е по няколко важни теми, като здравеопазване, образование и демография да съберат широко съгласие в обществото за провеждане на конкретни политики. По думите й след това, без значение кой е на власт, хората ще може да следят дали тези базови неща, за които е постигнат консенсус, се спазват.
Депутатите обсъждат на второ четене промените в Кодекса за социално осигуряване
Под прозорците на ВСС: Пленумът на висшите магистрати се провежда на фона на протести
Напрежение пред кабинета на главния прокурор в Съдебната палата (СНИМКИ и ВИДЕО)
Зрелищна акция с шипове край Нова Загора: Задържаха неправоспособен шофьор с чужди номера(СНИМКИ и ВИДЕО)
ВСС остави без разглеждане предложението за избор на и.ф. главен прокурор
Казусът с българския европрокурор: Какви са обвиненията срещу Теодора Георгиева?