Фурор в италианската столица по време на деветото издание на фестивала на българското кино. Филмът от ТОП 10 на класацията "Лачените обувки на българското кино" - "Дами канят", беше представен снощи.
Малко филми могат да се похвалят с пълен кино салон, 36 години след премиерата си. Все още в киносредите се разказват истории за това как по време на снимките на "Дами канят" съпругът на Надя Тодорова започнал да я ревнува от Стефан Данаилов. Или как актрисите всеки път поставяли живота на Данаилов в реална опасност, защото просто не могат да карат кола.
;Съпругата на Иван Андонов - Люба Маричкова, се шегува, че повече от нея съпругът ѝ обичал само Италия... В любимата му страна, неговата любима представи книгата, която му посвети след като напусна нашият свят. Откъс от нея прочете Мария Статулова.
Качественият хумор няма срок на годност, тази стара сентенция намери потвърждение и в реакциите на публиката в залата - българи и италианци.
Подготовката за "Евровизия 2027": Бургас и БНТ с пълна подкрепа от държавата за организацията на песенния конкурс
Среща на вицепремиера Иво Христов с кмета на Бургас: Държавата осигурява 20 млн. евро за подготовката за "Евровизия 2027"
Уникално откритие на Перперикон – намериха личния печат на императрица Ирина Комнина
"Евровизия 2027": Бургас се готви да покаже историята, културата и традициите в региона
Пожар гори в труднодостъпна местност между гоцеделчевските села Балдево и Скреботно